Балалардың денсаулығы- ұлт саулығы

Балалардың денсаулығы- ұлт саулығы  (спорттық ойын-сауық) ойыны Тақырыбы:Балалардың денсаулығы- ұлт саулығы  (спорттық ойын-сауық) ойыны балабақша балалаларына .

Мақсаты: Бір ортақ мақсатты жұмыла бірігуге, ұйымшылдыққа баулып, қимыл-әрекетке жаттықтыру. Салауатты өмір салтын насихаттауға және спортпен шұғылданып тұруға шақыру. Сымбаттылыққа, шымыр болуға, ептілікке тәрбиелеу. Күш қуат пен секіргіштікті дамыту

Подвижные игры для младшего дошкольника .Дети младшего дошкольного возраста в игре, как правило, подражают всему, что они видят. В подвижных играх малышей, как правило, проявляется не общение со сверстниками, а отображение той жизни, которой живут взрослые или животные.

Содержание подвижных игр для маленьких детей 3-4-х лет   в детском саду направлены на развитие видов движения: бега, прыжков, лазания.

Әдіс-тәсілдері: көрсету, түсіндіру, сұрақ-жауап, монтессори, дәстүрден тыс тәсілі.

Көрнекіліктер: теледидар , кішкене доптар, шелектер, күректер, әуе шарлары, кубиктер, таяқшалар, шығыршықтар, дөнгелектер, қыстырғыштар, кедергілер,кеглилер.

Жүру барысы: Сәлеметсіздер ме құрметті ата-аналар, апайлар, бүлдіршіндер! Бүгінгі өткелі тұрған «Баланың денсаулығы-ұлт саулығы» атты спорттық ойын-сауығымызға қош келдіңіздер! Ендеше спорттық ойын-сауығымызды бастамас бұрын әділ-қазы алқасын таныстырып өтейін: Ендігі кезекте ортаға сайысқа қатысушы «Күштілер» және «Шымырлар» топтарын шақырайық. Балалар залға бірінің артынан-бірі тізбектеліп қолдарына жалау ұстап кіреді. Енді мен спорттық ойын-сауықтың кезеңдерімен тансытырып өтейін:

1. «Көңілді әуе шарлар» ойыны

2.Через ручеек (подвижная игра с прыжками

Дети в этом возрасте с удовольствием летают как воробушки, прыгают как зайчики, взмахивают руками как бабочки крылышками. Благодаря развитой способности к имитации большинство подвижных игр детей младшего дошкольного возраста несут в себе сюжетный характер.

•  Сайысымызды бастаймыз. 1-ші кезең. «Көңілді әуе шарлар» ойыны. Ойын шарты допты қолымызға ұстап  қолымызға ұстап, кеглилердің арасымен өтіп, межені айналып, қайтарда жүгіп келу. – Бәркелді балалар не деген шапшаңсыңдар.! Балалар сендер бүгінгі спорттық ойынға белсенді атсалыстыңдар.

Задачи: Научить правильно прыгать, ходить по узенькой дорожке, держать равновесие.

Описание: На площадке чертятся две линии на расстоянии 1,5 — 2метра одна от другой. На этом расстоянии рисуются камешки на определенном расстоянии друг от друга.

Играющие стоят у черты — на берегу ручейка, они должны перейти (перепрыгнуть) его по камешкам, не намочив ног. Те, кто оступился — намочил ноги, идут сушить их на солнышко — садятся на скамейку. Затем снова включаются в игру.

Надеемся, что данный материал поможет организовать игры детей в школе на переменах и уроках физической культуры, на прогулке в ДОУ и ГПД.

Составитель: Турлубекова Айнагуль Абдукаримовна воспитатель мини –центра «Мөлдір –бұлақ».

Көрсетті міне өз өнерін балалар,
Сайыстың да соңы келіп таянар.
Жеңімпазды анықтайық қанекей,
Әділқазы сайысты әділ бағалар.

Сайыс соңында әділқазылар алқасы ұпай санын шығарып, қай команданың жеңгенін айтады. Жарыс соңында жеңіске жеткен командаға сыйлықтар тапсырылады. Балаларға арнайы дайындалған алқалар тапсырылады.

Спорт – көркі өмірдің,
Спорт- досың, серігің.
Жаттықсаң шымыр боларсың,
Шынығып, өсіп, толарсың, - демекші салауатты өмір салтын ұстанып, спортты серік етейік!

Дайындаған Турлубекова Айнагуль Абдукаримовна «Мөлдір –бұлақ»  тәрбиешісі.

Жаңартылған күні: 08.10.2020 14:09
Құрылған күні: 08.10.2020 14:14