«Ақмола облысы білім басқармасының Зеренді ауданы бойынша білім бөлімі Гранитный кентінің негізгі орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение «Основная средняя школа поселка Гранитный отдела образования по Зерендинскому району управления образования Акмолинской области»

СоцСети

    

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

"Ас-адамның арқауы"-қазақ тілі пәнінен ашық сабақ 5 сынып

 

Мектеп: Гранитный НМ

Күні:19.01.21ж

Мұғалімнің есімі:Жексембина Д.Е.

СЫНЫП:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Ас-адамның арқауы

Сабақнегізделгеноқу

мақсаты (мақсаттары)

5.Т4 Фольклорлық және шағын көлемді көркем әдеби мәтіндердің мазмұнын түсіну.

5.О1 Мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтау.

Сабақмақсаттары

Барлықоқушылар:

«Ас-адамның арқауы» тақырыбы бойынша сөйлейді. Сан есімдерді түрлеріне ажыратады.

Оқушылардыңбасымбөлігі:

 Танымдық, дамытушылық, қызығушылық қабілеттері артады;-Мәртебесі төмен, жоғары сұрақтарды қойып үйренеді;-Ойын нақты жеткізе алады;-Өзін-өзі реттейді;

Кейбіроқушылар:

Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады. Сан есімдерді түрлеріне ажыратады, сөйлем құрастырады.

Жетістіккритерий-лері:

Оқушыныңтөменгіжетістігі (ОТЖ): қазақтіліндедәрумендер пайдасы туралыатайды, денсаулықтың маңызы туралы айтады, дұрыс тамақтану туралы айтады.

Оқушыныңорташажетістігі(ООЖ):қазақтіліндегіқарапайымсөйлеуүлгілеріарқылыдұрыс тамақтанужайлыайтады,дәрумендер пайдасы туралыатайды, денсаулықтың маңызы туралы айтады,сипаттайды.

Оқушыныңжоғарғыжетістігі(ОЖЖ):сыныптастарыменқазақшатілдесеалады,қарапайымсөйлеуүлгілеріарқылысұхбаттасады.

Тілдік құзіреттілік

Буын үндестігі заңын дұрыс қолдану

Ресурстар

Оқулық, суреттер, кестелер, кері байланыс, стикер.

Әдіс-тәсілдер

Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.

Пәнаралық байланыс

Биология, қазақ тілі

Алдыңғытақырып

шапшаңжазуын, жылдамдығынбайланыстырыпсөйлеудағдысын дамыту

Жоспарланған

уақыт

Жоспарланғанжаттығулар (төменде

жоспарланғанжаттығуларменқатар,

ескертпелердіжазыңыз)

Ресурстар

Басталуы15 минут

 

Ұйымдастыру кезеңі

1.Сәлемдесу

2.Психологиялық ахуал қалыптастыру:«Комплимент» әдісі

3.Үй тапсырмасын сұрау

4.Тақырыпты ашу: сөзжұмбақ шешу

Жеміс, көкөніс, жидек атауларын қайталау

 

 

 

 

сөзжұмбақ

Ортасы   20 минут

Жаңа тақырып

1.Бейнежазба «Ас – адамның арқауы» тамашалау

2.Бейнежазба мазмұны бойынша жұмыс

А)Сұрақтарға жауап беру

Ә) Берілген тағамдарды екі топқа бөліп топтастыру

Бірінші топ – пайдалы тағамдар, екінші топ – зиянды тағамдар

Кері байланыс «Бас бармақ» әдісі

3.Мәтін бойынша жұмыс 4 тапсырма 17 бет

А) Сөздік жұмыс

Тақтада берілген сөздерді сөздік дәптерлеріне көшіріп жазу.

Жаңа сөздер: жартылай дайын өнімдер, сақталу мерзімі, қажеттілік, ас мәзірі.

Ә)Мәтінді түсініп оқу, сұрақтарға жауап беру.

Б) мәтін бойынша екі сұрақ құрастыру.

4.6 тапсырма 17 беттегі жаттығу бойынша жұмыс

Үндестік заңы, буын түрлері тақырыптарын пысықтау мақсатында берілген сөйлемдерді тиісті қосымшаларды жалғап

жазу; қара қою қаріппен берілген сөздерді буынға бөліп, буын түрін анықтап жаз.

 

Бейнежазба

 

 

кестелер

 

 

Аяқталуы  5минут

Сан есім тақырыбын пысықтау

Карточкалар бойынша жұмыс

Рефлексия

1.«Блоб ағашы» әдісі

2.Кері байланыс: «Бір сөз» әдісі

Үй жұмысын беру

3,4,5 тап 17 бет

Карточкалар

 

суреттер

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жаңартылған күні: 19.01.2021 11:26
Құрылған күні: 19.01.2021 11:26

Текст